سینمای ایران برای ورود به بازار جهانی نیازمند توجه دولت است
۱۳۹۵/۱۰/۰۷ | Sent in: گفتگوها

سینمای ایران برای ورود به بازار جهانی نیازمند توجه دولت است

تهران – ایرنا – تهیه کننده فیلم سینمایی «آل» گفت: سینمای ایران از لحاظ قابلیت تولید فیلم جزو 10 سینمای برتر دنیا است اما برای راهیابی به بازارهای جهانی نیازمند توجه دولت است.
سینمای ایران برای ورود به بازار جهانی نیازمند توجه دولت است
علی معلم روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا افزود: سینمای ایران اکنون به لحاظ تولید فیلم وضعیت قابل قبولی در دنیا دارد، اما همچنان از راهیابی به بازارهای جهانی محروم است.
وی ادامه داد: مهمترین دلیلی که سینمای ایران تا کنون نتوانسته به بازارهای جهانی راه یابد، بازاریابی ضعیف است و دستگاه دولتی نیز به موقع نتوانستند سیاست هایی را برای ارتقا سطح کیفی و حضور جهانی سینما اتخاذ کنند.
معلم با بیان اینکه سالن های سینما در کشور کافی نیستند، ادامه داد: اگر سالن سینما به اندازه کافی وجود داشته باشد، مردم نیز بهره وری مناسبی می توانند از فیلم های تولیدی داشته باشند و به اقتصاد هنر نیز کمک می شود.
مدیر مسوول ماهنامه «دنیای تصویر» تصریح کرد: اکنون بدلیل سرمایه های ناکافی در حوزه فیلمسازی، بسیاری از فیلم ها در محیط های کوچک شهری و آپارتمانی ساخته می شوند.
وی خاطرنشان کرد: برای مطرح شدن و حضور در بازارهای جهانی، باید دولت بودجه بیشتری به صنعت سینمای ایران اختصاص دهد و سیاست ها در این حوزه گمراه کننده نباشد.
به گفته تهیه کننده فیلم «ازدواج به سبک ایرانی»، اکنون بودجه کم سینما در امور غیرمربوطه هزینه می شود که باید این مسئله مورد توجه دست اندرکاران قرار گیرد.
معلم همچنین افزود: ضرورت دارد جشنواره ای مستقل برای فیلم هایی که توسط کارگردان های جوان برای اولین بار ساخته می شود، برگزار شود تا حقوق آنها پایمال نشود.