علی معلم چهارشنبه ۲۵ اسفند به خاک سپرده می‌شود
۱۳۹۵/۱۲/۲۴ | Sent in: اخبار و فعالیت‌ها

علی معلم چهارشنبه ۲۵ اسفند به خاک سپرده می‌شود

آی سینما: در حالی که درگذشت علی معلم منتقد و تهیه کننده سینما با بهت و ناباوری رسانه‌ها و سینماگران مواجه شده است، زمان برگزاری مراسم تشییع و خاک‌سپاری او اعلام شد. او که امروز در دفتر خود بر اثر حمله قلبی درگذشت، قرار است ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه ۲۵ اسفند از مقابل ساختمان شماره ۲ خانه سینما تشییع و سپس در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شود.

همچنین به گزارش ایسنا قرار است روز جمعه ۲۷ اسفند مراسم یابود او از ساعت ۱۸ تا ۱۹:۳۰ در مسجد جامع شهرک غرب برپا شود.

درگذشت این چهره شناخته شده سینما و رسانه که از دو دهه پیش مجله «دنیای تصویر» را منتشر می‌کرد، بازتاب گسترده‌ای داشت و تعداد قابل توجهی از سینماگران در صفحات شخصی خود به این اتفاق تلخ واکنش نشان دادند و تسلیت گفتند. همچنین رئیس سازمان سینمایی و مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در اولین ساعت‌های پس از اعلام خبر فوت او پیام‌های تسلیتی منتشر کردند.

معلم علاوه بر انتشار مجله «دنیای تصویر» چهره رسانه‌ای سرشناسی بود که سابقه اجرای چند برنامه تلویزیونی با موضوع سینما را در کارنامه داشت. او به عنوان تهیه کننده آثاری مانند «شوکران»، «گاوخونی»، «آل» و «ازدواج به سبک ایرانی» را تولید کرد و بین عامه مردم نیز چهره شناخته شده‌ای بود.

صراحت لهجه علی معلم -که بسیار دشوار است پیشوند «زنده‌یاد» را برایش تصور کرد- و دفاع همیشگی‌اش از جایگاه بخص خصوصی و همزمان دلسوزی‌اش برای کلیت سینمای ایران باعث می‌شود نام و یادش همواره در خاطر علاقه‌مندان سینما باقی بماند.