مراسم کاشت درخت توسط هنرمندان/ مسؤولیت‌پذیری را فراموش کرده‌ایم
۱۳۹۴/۱۲/۲۲ | Sent in: گزارش‌ها

مراسم کاشت درخت توسط هنرمندان/ مسؤولیت‌پذیری را فراموش کرده‌ایم

مراسم کاشت درخت توسط هنرمندان و هنردوستان به کوشش جشنواره فیلم سبز و با حضور کودکان کار و با سخنان گلایه‌آمیز هنرمندان و اظهار همراهی وزیر تعاون، کار‌ و رفاه اجتماعی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی ایسنا، در این برنامه که 20 اسفندماه در سالن همایش پارک پردیسان برگزار شد، هنرمندانی مانند لوریس چکناواریان، رویا تیموریان، علی معلم، مجید مظفری، فرامرزی در کنار فرهاد توحیدی به‌عنوان دبیر جشنواره فیلم سبز، مهدی توحید‌پور – دبیر اجرایی این جشنواره – و معصومه ابتکار – رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست – و علی ربیعی – وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی – سخنان گوناگونی را مطرح کردند.

علی معلم – تهیه‌کننده سینما – به‌نمایندگی از هنرمندان این رشته در سخنانی انتقادی گفت: ما ایرانی‌ها در دوران اخیر، واعظان بی‌عمل بوده‌ایم، پر از حرف، سخنگویی و نظریه‌پردازی هستیم؛ اما در عمل، سطحی، ضعیف، خودخواه و منفعت‌طلب رفتار کرده‌ایم. باید جایی در تاریخ، تکلیف خود را روشن کنیم. نمی‌شود مدام حرف‌های شیرین بزنیم، اما عملکرد خوبی نداشته باشیم.

او یکی دیگر از بیماری‌های جامعه امروز را گشتن به‌دنبال مقصر دانست و توضیح داد: ما مدام به‌دنبال مقصری می‌گردیم تا همه تقصیر‌ها را به گردن او بیندازیم و خود را راحت کنیم.

این تهیه‌کننده سینما با اظهار تأسف نسبت به این‌که مسؤولیت فردی در جامعه امروز وجود ندارد، اظهار کرد: همین وضعیت باعث بروز مشکلات زیادی شده است در حالی که در تربیت خانوادگی ما همه‌چیز به وظایف فردی برمی‌گردد؛ اما ما این مسؤولیت‌پذیری را فراموش کرده‌ایم.

معلم ادامه داد: در سینمای ما، تشویق مردم به زندگی خوب و سالم کمتر دیده می‌شود. در حالی که نشان دادن یک رفتار کوچک درباره نگهداری گیاهان و احترام گذاشتن به خلق خداوند می‌تواند در جامعه بسیار تأثیرگذار باشد و بچه‌های ما آن را یاد می‌گیرند؛ اما متأسفانه امروزه بچه‌ها از بزرگ‌ترهایی یاد می‌گیرند که خودشان چیزی نمی‌دانند.