معلم : «ایستاده در غبار» به سینمای جنگ طراوت می‌دهد
۱۳۹۵/۰۴/۰۵ | Sent in: گفتگوها

معلم : «ایستاده در غبار» به سینمای جنگ طراوت می‌دهد

علی معلم منتقد و تهیه کننده سینما در گفتگو با خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص فیلم «ایستاده در غبار» گفت: این فیلم به لحاظ فرم و محتوا تجربه جالبی در سینمای ایران است. از طرفی به دلیل تکرار مضامین مربوط به جنگ که در این سال‌ها اتفاق می‌افتد، می‌تواند طراوتی به نگاه سینمای جنگ نیز بدهد.
وی افزود: «ایستاده در غبار» مدلی از فیلمسازی است که بیشتر از اینکه در پی خودنمایی بحث ارزش‌های دفاع مقدس باشد، سعی می‌کند روایت واقعی را از آن بیرون بدهد، تلاش مناسبی که برای آن در فرم و محتوا اتفاق افتاده است.
معلم در بخش پایانی صحبت‌های خود در پاسخ به این سوال که آیا «ایستاده در غبار» می تواند نماینده خوبی برای سینمای ایران در خارج از مرزها باشد خاطر نشان کرد: واقعیت این جاست مقوله حضور فیلم خارج از مرزها در مورد مسائلی که در این حوزه اتفاق می افتد، چندان جدی نیست. در نتیجه برای به نتیجه رسیدن آن باید به زبان مناسب برسیم‌؛ یعنی برای گفتن هر حرفی باید گزاره‌های آن را پیدا کنیم. این کار شاید بتواند توسط خود مهدویان یا دیگر بچه ها با پدید آوردن گزاره‌هایی برای آینده شکل بگیرد تا بتوانیم فیلم های قوی تری را در این حوزه بسازیم.