«گاوخونی» با حضور ستارگان در سینما فرهنگ اکران شد
۱۳۹۵/۰۳/۱۸ | Sent in: گزارش‌ها

«گاوخونی» با حضور ستارگان در سینما فرهنگ اکران شد

به گزارش خبرگزاری صبا، آیین افتتاحیه فیلم گاوخونی؛ دوشنبه هفدهم خردادماه ساعت ۲۰:۳۰ در سینما فرهنگ برگزار شد و پس از امضای پوستر فیلم و دیدار با عوامل، رأس ساعت ۲۱ اکران فیلم آغاز شد.

فیلم «گاوخونی» اقتباسی از کتاب جعفر مدرس صادقی است و کابوس های جوانی را حکایت می کند که خاطرات پدر مرده اش، شهر زادگاهش یعنی اصفهان و رودخانه زاینده رود او را به مرز پریشانی می رساند. عزت الله انتظامی، بهرام رادان، سروش صحت و بهاره رهنما بازیگران اصلی فیلم هستند.

در مراسم افتتاحیه کارگردان فیلم، بهروز افخمی به همراه همسرش مرجان شیر محمدی، علی معلم تهیه کننده فیلم و همسرش آذر معماریان، مجید مظفری و دخترش نیکی مظفری، سعید راد، مهدی میامی، شیلا خداداد، نیوشا ضیغمی، حسام نواب صفوی، نفیسه روشن، رضا ناجی، کوروش تهامی، معصومه کریمی، بابک نوری، فریبا آهنگ، سیامک اشعریون و احمدرضا اسعدی حضور داشتند.

در این مراسم در ابتدا علی معلم تهیه کننده فیلم گفت: آن زمان قرار بود دو سالن فقط اکران دهد اما خلف وعده کردند. آن زمان نیروی انتظامی ساعت ۱۱ اکران رو اجازه نمی داد. در سینما فرهنگ یک فیلم دیگر همه سانسها را داشت و ما فقط یک سانس داشتیم اما دو برابر آن می فروختیم. به محض این که رفتیم کن فیلم ما را پایین کشیدند.

معلم در ادامه اظهار کرد: در جشنواره معلول فجر که همیشه به خاطر برنامه نداشتنش به معلول بودن آن معتقدم، «گاوخونی» ساعت ۱۲ و بعد از دیدن ۷ فیلم در روز که تماشاگر دیده بود و خسته بود و قبلش ترمینیتور را دیده بودند پخش شد.

تهیه کننده «گاوخونی» درباره تولید این فیلم بیان کرد: تواید «گاوخونی» تجربه پیچیده ای بود. برای اینکه فکر می کردیم یک مبارزه را انجام دادیم و حال که هنر و تجربه آن را اکران کرده است امیدواریم جوانان این نسل نیز دارای نگاه و اندیشه ای متفاوت از این فیلم شوند.

معلم گفت: خوشحالم این فیلم در آن زمان روی بسیاری از کارگردانان تاثیر گذاشت. سال گذشته فیلمی در ایران مرا یاد گاوخونی انداخت و فکر می کنم باید فیلم ها روی فیلمسازان تاثیر بگذارد.

در ادامه بهروز افخمی کارگردان «گاوخونی» نیز با ذکر خاطره ای اظهار کرد: در سوئد و روز دوم نمایش این فیلم بود. فیلم با زیر نویس انگلیسی برای 40 -50 نفر سوئدی و 30-40 نفر هم ایرانی ساکن سوئد. یک سوئدی بود که کاملا هنری و جدی به شیطنت و سر و صدا در فیلم نشسته بود. دختری ایرانی در حال خنده بود اما به جا ولی در حد غش به حدی که گویی مست است. این سوئدی جوری نگاه کرد که انگار می خواست او را بزند.

وی افزود: من هم شروع کردم به خندیدن و سوئدی کمی آرام شد تا این که بقیه سالن نیز به مرور با خنده فیلم را می دیدند. بعد از فیلم دختر و مادرش گفتند: ما هم گریه کردیم، هم خندیدیم، هم به ایران رفتیم.

افخمی در پایان گفت: دو دسته یکی اصفهانیا و یکی آمریکای جنوبی که مرکز کافکاست با فیلم ارتباط برقرار کردند. یک فیلم پلیسی است در حالی که داستانش خیالی و غیر ممکن است. داستان در مورد عشق و نفرت به پدر است.

بهرام رادان به دلیل حضورش روی صحنه فیلمبرداری فیلم جدیدش و بهاره رهنما به دلیل مسافرت در این برنامه حضور نداشتند.

گفتنی است؛ فیلم «گاوخونی» محصول سال ۱۳۸۱ حضور موفقی در جشنواره ها داشت. در بخش دو هفته کارگردانان جشنواره بین المللی کن به نمایش درآمد و در بخش مسابقه بین الملل جشنواره فجر هم سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد را برای انتظامی و جایزه ویژه هیات داوران را برای بهروز افخمی به ارمغان آورد.