English
علی معلم: هنرمندان زبان مردم خفته هستند /«ملانصرالدین» را به کن می‌برم
۱۳۹۳/۰۲/۱۰ | ارسال شده در دسته: گفتگوها

علی معلم: هنرمندان زبان مردم خفته هستند /«ملانصرالدین» را به کن می‌برم

علی معلم معتقد است نکته مهمی که بر فروش فیلم ها تاثیر منفی دارد این است که روز به روز نحوه معرفی فیلم ها ضعیف تر می‌شود و به نوعی فیلم‌ها جدی گرفته نمی شوند.بنابراین فیلم ها از این بعد ضربه می‌خورند ضمن اینکه به تازگی با تشدید قیمت بنزین فشار بر روی طبقه متوسط که بیشترین بیننده سینما را تشکیل می دهند بیشتر شده است.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری فرهنگ و هنر، علی معلم درباره اکران فیلم های نوروزی و ادامه روند فروش آنها گفت: نمی توان امیدوار بود تا ادامه اکران های امسال موفق باشد مگر آنکه چند فیلم جدای از فیلم های جشنواره فیلم فجر و بعد از آن ساخته شود زیرا موجودی جشنواره فیلم فجر موقعیت پر رونقی را برای سینما رقم نمی زند.

وی در ادامه افزود: شرایط اکران برای فروش یک فیلم بسیار مهم است باید در نظر داشته باشیم که در ادامه سال ماه مبارک رمضان و بازی های جام جهانی فوتبال را داریم بنابراین نمی توانیم انتظار گیشه پر رونقی را داشته باشیم.

کارگردان فیلم سینمایی«کوروش کبیر» گفت: نکته دیگری که بر فروش فیلم ها تاثیر منفی دارد این است که روز به روز نحوه معرفی فیلم ها ضعیف تر می شود و به نوعی فیلم ها جدی گرفته نمی شوند بنابراین فیلم ها از این بعد ضربه می‌خورند ضمن اینکه به تازگی با تشدید قیمت بنزین فشار بر روی طبقه متوسط که بیشترین بیننده سینما را تشکیل می‌دهند بیشتر شده و هرچقدر این طبقه وضع مالی بدی داشته باشند تاثیر آن بر روی اقتصاد فرهنگ بیشتر است.

معلم درباره عمکرد مدیران سینمایی در این چند ماه گفت: در این مدت کوتاه نمی‌توان کیفیت سنجی مدیران فرهنگی را درنظر گرفت زیرا امور فرهنگی حداقل 2 سال زمان می‌برد تا خود را نشان دهد. مشکل این است که مدیران فرهنگی ما دائم تغییر می کنند اما با این وجود در همین مدت کم دوستان سینمایی پیش درآمد خوبی تا به امروز داشته اند.

وی در ادامه افزود: سعی آنها بر این است که حتی زیرمجموعه های تابع آنها هم در جهتی مثبت برای سینما گام بردارند امیدوارم بتوانیم در چند ماه آینده سیاست های مشخصی را برای سینما درنظر گرفته باشیم تا تاثیر در جریان سینما داشته باشد زیرا باید همواره توجه داشته باشیم که با مشکلات اقتصادی و اجتماعی موقعیت سینما به مراتب بدتر خواهد شد.

معلم درباره اکران های خاص فیلم ها برای نجات جان جوانان اعدامی نیز گفت: همه کارهای خیریه و انسان دوستانه ای که به دیگران کمک کند مثبت و پسندیده است. امیدوارم رابطه بین مردم و سینما بیشتر شود و این محبت و صمیمیتی که بین هنرمندان و مخاطبان بوجود آمده ادامه داشته باشد زیرا همانطور که می دانید هنرمندان زبان مردم خفته هستند.

وی ادامه داد: تنها نکته ای که در این نوع کارها باید به آن دقت داشت این است که حواسمان باشد تا کارمان منجر به تظاهر نشود و با همان نیت خالصی که دوستان پیش گرفته اند همان راه ادامه راه کمک به مردم باشد.

این تهیه کننده سینما درباره فعالیت های جدیدش در عرصه سینما نیز گفت: گفتگوهای مفصلی درباره ساخت کوروش کبیر انجام گرفته تا راه گشایی برای امکان تولید فیلم باشد.در واقع درحال ارزیابی برای نحوه سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار مالی برای آن هستیم زیرا کوروش کبیر فیلمی نیست که بدون امکانات وسیع بتوان آن را شروع کرد.

این تهیه کننده سینما ادامه داد: این کار کارشناسی می طلبد ضمن اینکه با برخی نخبگان اجتماعی داریم امکان سنجی می کنیم تا این فیلم به بهترین شکل ممکن تولید شود.

معلم در ادامه گفت: همچنین فیلم دیگری را هم در دست دارم که تا یک ماه آینده خبر آن قطعی می شود ضمن اینکه در تلاش هستم تا فیلم«ملانصرالدین» را در بازار فیم کن عرضه کنم.

دیگر مطالب در همین دسته...

۱۳۹۵/۱۱/۲۰ | ارسال شده در دسته: گفتگوها

نقد تند و تیز علی معلم: مگر انتخاب فیلم‌ها خاله‌بازی است؟

علی معلم در برنامه اظهار داشت: «جشنواره، محلی است برای ارائه آثاری که جنبه های مختلف صنعتی، سینمایی و کشف استعدادهای جوان دارند. الگوی جشنواره ما در دوره هایی که به نمونه های بین المللی خود نزدیک شد، بد نبود. حتی امسال که بخش هنر و تجربه حذف شد، در حرکتی خودمختار خود این گروه برای خود برنامه مستقل اعلام می کند! من نمی فهمم آقای حیدری اساسا پاسخگوی این مسئله هستند یا خیر؟ مگر حسین قلی خانی است که هرکسی هر کاری دلش می خواهد بکند؟ اگر ما این ها را تعریف نکنیم هر فشاری می تواند از بالا یا پایین آنها را تغییر دهد.هیچ جشنواره ای هیئت انتخاب اعلام نمی کند. آن هم یکی دو ماه مانده به جشنواره که شب و روز بنشینند پنج شش...
ادامه مطلب
۱۳۹۵/۱۱/۰۷ | ارسال شده در دسته: گفتگوها

معلم: تفکیک جشنواره فجر آسیب های جدی بر پیکره این رویداد سینمایی وارد ساخت

/ سینماپرس: علی معلم تهیه کننده و منتقد سینما در آستانه برگزاری سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر گفت: تناقض در سیاست گذاری های جشنواره فجر آسیب های جدی به آن وارد ساخته است و به نوعی دچار سرگردانی شده و همین امر از کیفیت آن کاسته است. مدیر مسئول ماهنامه سینمایی «دنیای تصویر» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: این جشنواره علیرغم اهمیت زیادی که برای سینمای ایران دارد متأسفانه در طول ۳۵ دوره برگزاری اش به دلیل دیدگاه های متناقض مدیران و برگزارکنندگانش با آسیب های جدی روبرو شده که این مسأله باید با تدبیر مدیران فرهنگی از بین برود. وی ادامه داد: این جشنواره در ابتدا تنها نمایشگاهی از تولیدات سالانه سینمای ایران...
ادامه مطلب
۱۳۹۵/۱۰/۰۷ | ارسال شده در دسته: گفتگوها

سینمای ایران برای ورود به بازار جهانی نیازمند توجه دولت است

تهران – ایرنا – تهیه کننده فیلم سینمایی «آل» گفت: سینمای ایران از لحاظ قابلیت تولید فیلم جزو 10 سینمای برتر دنیا است اما برای راهیابی به بازارهای جهانی نیازمند توجه دولت است. سینمای ایران برای ورود به بازار جهانی نیازمند توجه دولت است علی معلم روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا افزود: سینمای ایران اکنون به لحاظ تولید فیلم وضعیت قابل قبولی در دنیا دارد، اما همچنان از راهیابی به بازارهای جهانی محروم است. وی ادامه داد: مهمترین دلیلی که سینمای ایران تا کنون نتوانسته به بازارهای جهانی راه یابد، بازاریابی ضعیف است و دستگاه دولتی نیز به موقع نتوانستند سیاست هایی را برای ارتقا سطح کیفی و...
ادامه مطلب
۱۳۹۵/۱۰/۰۲ | ارسال شده در دسته: گفتگوها

علی معلم: ادامه‌ی سریال «شهرزاد» حق طبیعی مردم است

خبرگزاری آنا: علی معلم تهیه‌کننده‌ی سینما در اظهارنظری درباره‌ی حاشیه‌های سریال «شهرزاد» این حواشی را بی‌اهمیت دانست و تاکید کرد نباید اجازه داد حاشیه‌ها مهم‌تر از متن شوندا علی معلم تهیه‌کننده و کارگردان سینما و تلویزیون درباره‌ی سریال شهرزاد گفت: «مسئله‌ی حاشیه‌ها هیچ وقت این‌قدر ارزش ندارد که به اندازه‌ی متن مطرح شود.شهرزاد یک کار حرفه‌ای تحسین‌شده هم از طرف مردم و هم از سوی صاحبنظران بوده است و حق طبیعی مردم است که سریال شهرزاد ادامه پیدا کند و به دید مردم برسد؛ یعنی هر سریالی که موفق بوده این حق را دارد. این حاشیه‌ها اصلا ارزش ندارند که کسی وقتش را برای آن صرف کند.» علی معلم افزود: «در...
ادامه مطلب
۱۳۹۵/۰۹/۲۱ | ارسال شده در دسته: گفتگوها

گفتگو با علی معلم درباره جشنواره یاس، پولشویی و الگو گرفتن از نتفلیکس

چهارمین دوره از جشنواره فیلم‌‌‌های ویدیویی یاس به زودی کارش را آغاز می‌کند و علی معلم، تهیه‌کننده و مدیرمسئول و سردبیر نشریه دنیای تصویر، یکی از داوران بخش بین‌الملل این جشنواره است. به همین مناسبت نشریه شبکه نمایش خانگی با او گفتگویی را انجام داده و معلم از علت حضورش در میان داوران، بحث ورود پول‌های کثیف به سینما و کمبودهای زیرساختی در بحث نمایش خانگی صحبت کرده است. نقش جشنواره یاس در وضعیت تولیدات ویدیویی از اولین دوره‌ی این جشنواره در آن حضور داشتم و داور بخش سینمای ایران آن بودم. از جلسات اولی هم که این جشنواره برگزار شد با آن همراهی کردم چون فکر می‌کنم بخشی از موجودیت سینمای ایران متکی است بر...
ادامه مطلب
۱۳۹۵/۰۷/۲۵ | ارسال شده در دسته: گفتگوها

علی معلم: اراده ای برای تغییر در شرایط سینما نیست

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛ علی معلم: فیلم مجید مجیدی شکست خورده/ به خاطر بخل‌؛ حسد و حاشیه کسی حرفِ ما را نمی‌شنود معلم می‌گوید: خوش خیالی‌ست اگر منتظر اتفاقی باشیم. به عنوان کسی که سالهاست در این زمینه کار می‌کنم؛ به این نتیجه رسیده‌ام که چون اراده‌ای وجود ندارد؛ ما با این امکانات نمی‌توانیم وارد بازار پرسود و منفعت جهانی شویم. کشور ما با وجود دارا بودن مشاهیر و اسطوره‌های بزرگی که هرکدام می‌توانند سردمدار سوژه‌های غنی و پرمحتوای جهانی برای سینمای ایران باشند؛ همچنان منتظر است هالیوود یک به یک این مضامین را براساس برداشت‌ها و سلایق خود جلوی دوربین ببرد. به‌نظر مشکل قدیمی جذب سرمایه‌های...
ادامه مطلب

ویدیو

۱۳۹۵/۱۲/۲۴
گفت و گوی منتشر نشده زنده یاد علی معلم با فارس/ اگر سینما داشتم خیلی از فیلم ها را نمایش نمی دادم!

گالری تصاویر