English
علی معلم در اکران خصوصی «جیب بر خیابان جنوبی»: احترام به سینما احترام به ایده است
۱۳۹۲/۰۹/۱۹ | ارسال شده در دسته: اخبار و فعالیت‌ها

علی معلم در اکران خصوصی «جیب بر خیابان جنوبی»: احترام به سینما احترام به ایده است

 گزارش خبرنگار سینمایی برنا، در ابتدای این مراسم علی معلم برگزارکننده مراسم طی سخنانی گفت: مراسم امشب به مناسبت افتتاح فیلم سینمایی « جیب بر خیابان جنوبی» به کارگردانی سیاوش اسعدی است که از جمله آثار خوب سینمای ایران است و از فردا چهارشنبه اکران خواهد شد.

وی با بیان اینکه فیلم اول اسعدی «حوالی اتوبان» هم فیلم خوبی بود، گفت: این کارگردان با آثارش نشان داده که سینما برای او کار جدی است. زمانیکه احترام سینما را نگه نداریم درواقع احترام ایده ها را هم نگه نداشته ایم. چیزی که در این فیلم به خوبی به چشم می خورد عشق به مردم است و بسیار باعث خرسندی است که اولین جلسه ما با فیلم سینمایی «جیب بر خیابان جنوبی» آغاز شد.

معلم همچنین گفت: چه خوب است که همیشه در جمعی حضور داشته باشیم که دوسداران سینما هم حضور داشته باشند. امشب از حضور همه شما عزیزان در این مراسم تشکر می کنم.

وی خاطرنشان کرد: قرار بود امشب مسعود کیمیایی هم در جمع ما حضور داشته باشد اما برای موسیقی فیلم «متروپل» به اکراین رفته است اما ما از او اجازه گرفتیم تا چند دقیقه ای از این فیلم را برای شما عزیزان پخشش کنیم.

در ادامه این مراسم آنوس فیلم سینمایی «متروپل» با صدای مسعود کیمیایی پخش شد.

بعد از پخش آنونس معلم گفت: همانطور که مشاهده کردید به مناسبت درگذشت نلسون ماندلا قسمتی از فیلم زندگی او که قرار است هفته آینده اکران شود نمایش داده شد. جالب است که اکران این فیلم همزمان شد با مرگ ماندلا و این نشان دهنده این است که حوادث در طبیعت نشانه هایی دارد که آنها را به هم متصل می کند.

وی در ادامه افزود: امشب جای مسعود کیمیایی خالی است امیدوارم امسال شاهد یکی از آثار خوب او در جشنواره باشیم. همانطور که مشاهده کردید صدای این کارگردان ارزنده کشورمان بر روی فیلم «جیب بر خیایان جنوبی » بود.امیدوارم خداوند او را برای سینمای ایران نگه دارد.

در ادامه این مراسم از سیاوش اسعدی (کارگردان)، علی سرتیپی و حسن دادخوا (تهیه کنندگان )، علیرضا برازنده (مدیر فیلمبرداری)، سعید احمدی (صدابردار)، نورا هاشمی (بازیگر)، لیلا بلوکات (بازیگر)، محمود جعفری نیز تقدیر شد.

علی سرتیپی تهیه کننده فیلم گفت: از علی معلم و امیر قادری برای مراسم امشب بسیار تشکر می کنم زیرا این اتفاق به همت آنها صورت گرفت و امیدوارم ادامه دار باشد. همچنین از باشگاه هواداران فیلمیران نیز کمال تشکر را می کنم.

وی در ادامه افزود: این مراسم شروع خوبی بین دفاتر فیلم و سایت هواداران فیلمیران است.

سرتیپی خاطرنشان کرد: این فیلم، فیلم بسیار سختی بود و بازیگران در آن خسته شدند اما خوشبختانه نتیجه آن خوب شد.

این تهیه کننده گفت: این فیلم از چهارشنبه اکران می شود و خوشحالم از اینکه این گروه با وجود سختی های زیاد به سرانجام خوبی رسید.

دادخواه تهیه کننده دیگر «جیب بر خیابان جنوبی» نیز گفت: خوشحالم در کنار علی سرتیپی به عنوان تهیه کننده مشترک حضور دارم . از همه عوامل تشکر می کنم از زحمات بی شائبه کافه سینما و مسئولین سالن سپاسگذارم.

محمود جعفری نیز گفت: ساوش اسعدی در کارش بسیار با وسواس، دقت، عاشقانه و متعهدانه کار می کند . او یکی از کسانی است که می خواهم عاشقانه با او کار کنم.
نورا هاشمی بازیگر فیلم گفت: از امیر قادری و علی معلم که برای اولین برنامه شان این فیلم را انتخاب کردند بسیار تشکر می کنم.

وی در ادامه افزود: به نظر من معلم، خانم معماریان جزء تنها کسانی هستند که با حرکاتشان به سینمای ایران شکوه می دهند.

سیاوش اسعدی کارگردان فیلم نیز گفت: از باشگاه کافه سینما، علی معلم، خانم معماریان و امیر قادری برای برگزاری افتتاحیه فیلم تشکر می کنم.همچنین از فیلمیران و همه کسانی که برای اکران فیلم تلاش کردند.

لیلا بلوکات گفت: خوشحالم که امشب در جمع گروه «جیب بر خیابان جنوبی» هستم و خوشحال تر از اینکه علی معلم بانی این کار شده است و همه را دور هم جمع کرده است. امیدوارم خبرنگاران من را به خاطر حضور کم رنگم در این فیلم مورد نقد قرار ندهند.

معلم همچنین گفت: همه از وسواس سیاوش اسعدی گفتید . من معتقدم دو نوع وسواس داریم. یک وسواس که بیهوده است و دیگری وسواس هایی که تبدل به پلاستیکی شده که در تصویر هم می بینیم. در این فیلم صدا، نور و تصویر بسیار خوب است.

وی خاطرنشان کرد: قرار بود در مراسم امشب مصطفی زمانی هم حضور داشته باشد اما سر فیلمبرداری بود. جا دارد امشب به مهدی هاشمی و گلاب آدینه برای تربیت فرزندشان نورا هاشمی تبریک بگویم. البته طبیعی است که از این جمعیت هنرمند خانم هنرمندی را هم تحویل جامعه دهند. نورا هاشم در این فیلم بازی بسیار درخشانی داشت.

در انتها فیلم «جیب بر خیابان جنوبی» به نمایش درآمد.

گفتنی است در این مراسم افرادی همچون: علی معلم، علی سرتیپی،پرویز شهبازی،حسن فتحی،مانی رهنما، امیر ادری، غلامرضا موسوی، علی علایی، لیلا بلوکات، نورا هاشمی و سیاوش اسعدی حضور داشتند.

 

دیگر مطالب در همین دسته...

۱۳۹۶/۰۲/۰۲ | ارسال شده در دسته: اخبار و فعالیت‌ها

ادامه انتشار میراث علی معلم در غیاب او/ بیانیه رسمی «دنیای تصویر»

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در متن این اطلاعیه مجله «دنیای تصویر» که با عنوان «و کشتی به راهش ادامه خواهد داد …» منتشر شده، آمده است: «چند روز مانده به سال جدید، در بهاری که برای ما شبیه خزان بود، «دنیای تصویر»، علی معلم را از دست داد. در تمام این مدت‌ها بارها از ما پرسیدید که بعد از او چه می‌شود و سرنوشت مجله چه خواهد بود؟ حتما می‌دانید، علی معلم فراتر از تاسیس یک مجله یا به راه انداختن جشن سینمایی حافظ، خانواده‌ای را ساخت به وسعت دنیای تصویر و مهم‌ترین میراث‌اش چیزی نبود جز خرد و بینش، اراده و پایمردی، مهر و دوستی. پس خانواده‌ «دنیای تصویر» با امیدی تازه و ایمانی محکم می‌کوشد تا حافظ این میراث...
ادامه مطلب
۱۳۹۵/۱۲/۲۴ | ارسال شده در دسته: اخبار و فعالیت‌ها

علی معلم چهارشنبه ۲۵ اسفند به خاک سپرده می‌شود

آی سینما: در حالی که درگذشت علی معلم منتقد و تهیه کننده سینما با بهت و ناباوری رسانه‌ها و سینماگران مواجه شده است، زمان برگزاری مراسم تشییع و خاک‌سپاری او اعلام شد. او که امروز در دفتر خود بر اثر حمله قلبی درگذشت، قرار است ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه ۲۵ اسفند از مقابل ساختمان شماره ۲ خانه سینما تشییع و سپس در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شود. همچنین به گزارش ایسنا قرار است روز جمعه ۲۷ اسفند مراسم یابود او از ساعت ۱۸ تا ۱۹:۳۰ در مسجد جامع شهرک غرب برپا شود. درگذشت این چهره شناخته شده سینما و رسانه که از دو دهه پیش مجله «دنیای تصویر» را منتشر می‌کرد، بازتاب گسترده‌ای داشت و تعداد قابل توجهی از...
ادامه مطلب
۱۳۹۵/۱۲/۲۳ | ارسال شده در دسته: اخبار و فعالیت‌ها

علی معلم درگذشت

سینما به ما یاد داده که زندگی یعنی لحظات توامان شادی و غم، ولی هرگز فکر نمی‌کردیم روزی برسد که قرار باشد بدترین خبر ممکن را در «دنیای تصویر» منتشر کنیم. دقایقی قبل علی معلم، مدیر مسئول و سردبیر نشریه دنیای تصویر، بنیان‌گذار جشن سینمایی تلویزیونی حافظ، مدرس، مجری و برنامه‌ساز و تهیه‌کننده‌ی سینما در سن ۵۴ سالگی و در پی حملۀ قلبی، دار فانی را وداع گفت. علی معلم سال ۱۳۴۱ در دامغان متولد شد. در رشته‌ی سینما تحصیل کرد، در دهه‌ی شصت فعالیت مطبوعاتی خود را آغاز کرد و در سال ۷۱ با تاسیس ماهنامه «دنیای تصویر» فصل تازه‌ای را در مطبوعات و رسانه‌های سینمایی رقم زد. معلم که به واسطه‌ی تولید و اجرای برنامه‌هایی...
ادامه مطلب
۱۳۹۵/۱۲/۲۲ | ارسال شده در دسته: اخبار و فعالیت‌ها

دنیای تصویر 272 منتشر شد

دنیای تصویر 272 منتشر شد دویست و هفتادودومین شماره دنیای تصویر در آستانة سال نو منتشر شد. در این شماره، علاوه بر جداول کامل تولید و فروش، پرفروشترین فیلمها، پولسازترین بازیگران، محبوبترین ژانرها، پرمخاطب سالنها و موفق ترین پخشکنندهها نیز معرفی شدهاند. معرفی چهرههای مهم سینمایی سال 95 (از جمله، اصغر فرهادی، ترانه علیدوستی، عباس کیارستمی، حسن فتحی، مهران مدیری، مانی حقیقی، لیلا حاتمی، کیانوش عیاری، مسعود کیمیایی و…) از دیگر بخشهای این شماره است. بخش ویژه این شماره به بررسی جشنواره فیلم فجر و فیلمهای آن از نگاه منتقدان و نویسندگان سینمایی اختصاص دارد. در بخش گفتگو نیز، میزگردی خواندنی با حضور شش...
ادامه مطلب
۱۳۹۵/۱۲/۱۸ | ارسال شده در دسته: اخبار و فعالیت‌ها

علی معلم: امیدوارم حسن فتحی کارگردان «کنتس سلما» شود/ ساخت در نیمه دوم ۹۶

معلم تهیه کننده سینما که مدتی پیش پروانه ساخت «کنتس سلما» را دریافت کرده است، گفت: هنوز برنامه ای برای ساخت «کنتس سلما» نداریم، تا پیش از این قرار بود تا حسن فتحی کارگردان این پروژه به ما اطلاع دهد که چه زمانی می تواند فیلم را جلوی دوربین ببرد. وی ادامه داد: از ابتدا قرار بود بعد از پایان ساخت سریال «شهرزاد» تولید «کنتس سلما» آغاز شود، اما همچنان هیچ خبری از وضعیت «شهرزاد» و زمان به پایان رسیدن آن نیست. این تهیه کننده سینما توضیح داد: بی شک در سال ۹۶ و در ۳ ماه دوم سال «کنتس سلما» جلوی دوربین می رود، اما اینکه حسن فتحی به عنوان کارگردان بتواند با ما همکاری کند یا خیر، بستگی به خود این کارگردان دارد. معلم در...
ادامه مطلب
۱۳۹۵/۱۱/۱۷ | ارسال شده در دسته: اخبار و فعالیت‌ها

دنیای تصویر 271 منتشر شد

با انتشار دویست و هفتادویکمین شماره، دنیای تصویر وارد بیست و پنجمین سال انتشار خود شد. در این شماره 44 فیلم های ایرانی حاضر در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر معرفی شده اند. کد کیوآر هر فیلم این امکان را به شما میدهد که مستقیما از روی صفحه مجله، به لینک سایت دنیای تصویر متصل شده و برنامه نمایش فیلم را به همراه آنونس آن مشاهده کنید. شش گفتگو با فیلمسازان حاضر در جشنواره، از جمله مسعود کیمیایی، یکی دیگر از بخشهای خواندنی این شماره مجله است. در بخش برداشت بلند، پرونده فیلم «ستیغ هکسا» اثر تحسینشده مل گیبسون را به همراه گفتگو با بازیگر و سازندگان آن خواهید خواند. گزیده ای از مطالب این شماره عبارتند از: در...
ادامه مطلب

ویدیو

۱۳۹۵/۱۲/۲۴
گفت و گوی منتشر نشده زنده یاد علی معلم با فارس/ اگر سینما داشتم خیلی از فیلم ها را نمایش نمی دادم!

گالری تصاویر