English
معلم گفت: چرا از حقوق مصرف کننده  در  جشنواره حرفی به میان نمی آوریم.
۱۳۹۲/۱۱/۰۵ | ارسال شده در دسته: گفتگوها

معلم گفت: چرا از حقوق مصرف کننده در جشنواره حرفی به میان نمی آوریم.

عضو هیات انتخاب سی و دومین جشنواره فیلم فجر گفت: برخی افراد ظرفیت پذیرش قواعد جشنواره فیلم فجر را ندارند و قضاوت های پیش هنگام می کنند که صحیح نیست.
علی معلم در گفت وگو با ایرنا درباره برخی اعتراض ها به رای هیات انتخاب سی و دومین جشنواره فیلم فجر اظهارداشت: واقعیت این است که پذیرش قواعد در ما ضعیف است و در هر زمینه ای از جمله جشنواره فیلم فجر قضاوت های پیش هنگام می کنیم.
وی یادآور شد: متاسفانه به دلیل شرایطی که پیش آمده، همه دوستانی که فیلم می سازند متوقع هستند و همه کارهای خود را عالی می دانند و تن به نقد و استقبال مردم نمی دهند.
عضو هیات انتخاب سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر تاکید کرد: اینها مسائلی است که باید اخلاقی به آنها پرداخت؛ باید این امر واکاوی شود و ببینیم که چرا ما همیشه درجه یک و فوق العاده هستیم و همه چیز غیر از ما غلط است.
معلم گفت: 125 فیلم به دبیرخانه جشنواره فیلم فجر رسیده که مهربانانه ترین شکل همین است که حدود 60 فیلم برای حضور در جشنواره انتخاب شود و راه حل دیگری نمی توان بکار برد.
تهیه کننده فیلم آل یادآور شد: طریقه صحیح در جشنواره فیلم فجر این است که آثار محدود باشد. در سینمای ایران دو اظهار نظر داریم، وقتی فیلم کم انتخاب می شود می گویند چرا کم انتخاب کردید و وقتی تعداد فیلم های بخش مسابقه زیاد باشد بازهم به این امر اعتراض می شود.
معلم ادامه داد: این نوع اظهار نظر ها را باید به قضاوت گذاشت؛ باید راجع به جشنواره، اکران فیلم ها، مردم و منتقدان تکلیفمان را روشن کنیم؛ همه اینها را قاطی کردیم. فیلمسازی که فیلمش را مردم نمی بیند می گوید مردم بد هستند و اگر اثرشان در جشنواره ای نباشد به جشنواره معترض می شود و منتقدان را نیز به باندبازی متهم می کنند.
مدیر مسوول ماهنامه دنیای تصویر اظهار کرد: سینما سراسر ریسک است و حاصل تلاش یک فیلمساز گاه درخشان نمی شود و این روند در سینمای دنیا وجود دارد. در آمریکا در میان انبوهی از آثار ساخته شده تنها 20 فیلم برتر و بقیه آثار عادی و متوسط هستند و فیلمساز مسوولیت موفقیت و یا عدم موفقیت یک اثر سینمایی را می پذیرد.
معلم گفت: چرا از حقوق مصرف کننده حرفی به میان نمی آوریم. مردم برای دیدن فیلم های حاضر در سی و دومین جشنواره فیلم فجر پول می دهند و بلیت می خرند که باید به آن توجه کرد.
عضو هیات انتخاب سی و دومین جشنواره فیلم فجر درباره انتخاب 8 داور و ترکیب افراد انتخاب شده برای گزینش آثار برتر در بخش مسابقه سینمای ایران سی و دومین جشنواره فیلم فجر گفت که به هر حال این تصمیمی است که دست اندرکاران جشنواره فجر گرفته اند و باید به آن احترام گذشت. امیدوارم داوری ها با نگاه عادلانه ای انجام شود.
سی و دومین جشنواره فیلم فجر 12 تا 22 بهمن ماه امسال برگزار می شود.

دیگر مطالب در همین دسته...

۱۳۹۵/۱۱/۲۰ | ارسال شده در دسته: گفتگوها

نقد تند و تیز علی معلم: مگر انتخاب فیلم‌ها خاله‌بازی است؟

علی معلم در برنامه اظهار داشت: «جشنواره، محلی است برای ارائه آثاری که جنبه های مختلف صنعتی، سینمایی و کشف استعدادهای جوان دارند. الگوی جشنواره ما در دوره هایی که به نمونه های بین المللی خود نزدیک شد، بد نبود. حتی امسال که بخش هنر و تجربه حذف شد، در حرکتی خودمختار خود این گروه برای خود برنامه مستقل اعلام می کند! من نمی فهمم آقای حیدری اساسا پاسخگوی این مسئله هستند یا خیر؟ مگر حسین قلی خانی است که هرکسی هر کاری دلش می خواهد بکند؟ اگر ما این ها را تعریف نکنیم هر فشاری می تواند از بالا یا پایین آنها را تغییر دهد.هیچ جشنواره ای هیئت انتخاب اعلام نمی کند. آن هم یکی دو ماه مانده به جشنواره که شب و روز بنشینند پنج شش...
ادامه مطلب
۱۳۹۵/۱۱/۰۷ | ارسال شده در دسته: گفتگوها

معلم: تفکیک جشنواره فجر آسیب های جدی بر پیکره این رویداد سینمایی وارد ساخت

/ سینماپرس: علی معلم تهیه کننده و منتقد سینما در آستانه برگزاری سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر گفت: تناقض در سیاست گذاری های جشنواره فجر آسیب های جدی به آن وارد ساخته است و به نوعی دچار سرگردانی شده و همین امر از کیفیت آن کاسته است. مدیر مسئول ماهنامه سینمایی «دنیای تصویر» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: این جشنواره علیرغم اهمیت زیادی که برای سینمای ایران دارد متأسفانه در طول ۳۵ دوره برگزاری اش به دلیل دیدگاه های متناقض مدیران و برگزارکنندگانش با آسیب های جدی روبرو شده که این مسأله باید با تدبیر مدیران فرهنگی از بین برود. وی ادامه داد: این جشنواره در ابتدا تنها نمایشگاهی از تولیدات سالانه سینمای ایران...
ادامه مطلب
۱۳۹۵/۱۰/۰۷ | ارسال شده در دسته: گفتگوها

سینمای ایران برای ورود به بازار جهانی نیازمند توجه دولت است

تهران – ایرنا – تهیه کننده فیلم سینمایی «آل» گفت: سینمای ایران از لحاظ قابلیت تولید فیلم جزو 10 سینمای برتر دنیا است اما برای راهیابی به بازارهای جهانی نیازمند توجه دولت است. سینمای ایران برای ورود به بازار جهانی نیازمند توجه دولت است علی معلم روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا افزود: سینمای ایران اکنون به لحاظ تولید فیلم وضعیت قابل قبولی در دنیا دارد، اما همچنان از راهیابی به بازارهای جهانی محروم است. وی ادامه داد: مهمترین دلیلی که سینمای ایران تا کنون نتوانسته به بازارهای جهانی راه یابد، بازاریابی ضعیف است و دستگاه دولتی نیز به موقع نتوانستند سیاست هایی را برای ارتقا سطح کیفی و...
ادامه مطلب
۱۳۹۵/۱۰/۰۲ | ارسال شده در دسته: گفتگوها

علی معلم: ادامه‌ی سریال «شهرزاد» حق طبیعی مردم است

خبرگزاری آنا: علی معلم تهیه‌کننده‌ی سینما در اظهارنظری درباره‌ی حاشیه‌های سریال «شهرزاد» این حواشی را بی‌اهمیت دانست و تاکید کرد نباید اجازه داد حاشیه‌ها مهم‌تر از متن شوندا علی معلم تهیه‌کننده و کارگردان سینما و تلویزیون درباره‌ی سریال شهرزاد گفت: «مسئله‌ی حاشیه‌ها هیچ وقت این‌قدر ارزش ندارد که به اندازه‌ی متن مطرح شود.شهرزاد یک کار حرفه‌ای تحسین‌شده هم از طرف مردم و هم از سوی صاحبنظران بوده است و حق طبیعی مردم است که سریال شهرزاد ادامه پیدا کند و به دید مردم برسد؛ یعنی هر سریالی که موفق بوده این حق را دارد. این حاشیه‌ها اصلا ارزش ندارند که کسی وقتش را برای آن صرف کند.» علی معلم افزود: «در...
ادامه مطلب
۱۳۹۵/۰۹/۲۱ | ارسال شده در دسته: گفتگوها

گفتگو با علی معلم درباره جشنواره یاس، پولشویی و الگو گرفتن از نتفلیکس

چهارمین دوره از جشنواره فیلم‌‌‌های ویدیویی یاس به زودی کارش را آغاز می‌کند و علی معلم، تهیه‌کننده و مدیرمسئول و سردبیر نشریه دنیای تصویر، یکی از داوران بخش بین‌الملل این جشنواره است. به همین مناسبت نشریه شبکه نمایش خانگی با او گفتگویی را انجام داده و معلم از علت حضورش در میان داوران، بحث ورود پول‌های کثیف به سینما و کمبودهای زیرساختی در بحث نمایش خانگی صحبت کرده است. نقش جشنواره یاس در وضعیت تولیدات ویدیویی از اولین دوره‌ی این جشنواره در آن حضور داشتم و داور بخش سینمای ایران آن بودم. از جلسات اولی هم که این جشنواره برگزار شد با آن همراهی کردم چون فکر می‌کنم بخشی از موجودیت سینمای ایران متکی است بر...
ادامه مطلب
۱۳۹۵/۰۷/۲۵ | ارسال شده در دسته: گفتگوها

علی معلم: اراده ای برای تغییر در شرایط سینما نیست

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛ علی معلم: فیلم مجید مجیدی شکست خورده/ به خاطر بخل‌؛ حسد و حاشیه کسی حرفِ ما را نمی‌شنود معلم می‌گوید: خوش خیالی‌ست اگر منتظر اتفاقی باشیم. به عنوان کسی که سالهاست در این زمینه کار می‌کنم؛ به این نتیجه رسیده‌ام که چون اراده‌ای وجود ندارد؛ ما با این امکانات نمی‌توانیم وارد بازار پرسود و منفعت جهانی شویم. کشور ما با وجود دارا بودن مشاهیر و اسطوره‌های بزرگی که هرکدام می‌توانند سردمدار سوژه‌های غنی و پرمحتوای جهانی برای سینمای ایران باشند؛ همچنان منتظر است هالیوود یک به یک این مضامین را براساس برداشت‌ها و سلایق خود جلوی دوربین ببرد. به‌نظر مشکل قدیمی جذب سرمایه‌های...
ادامه مطلب

ویدیو

۱۳۹۵/۱۲/۲۴
گفت و گوی منتشر نشده زنده یاد علی معلم با فارس/ اگر سینما داشتم خیلی از فیلم ها را نمایش نمی دادم!

گالری تصاویر